Kredyt Firmowy

Pomożemy w rozwoju Twojej działalności​

To decyzja, która powinna być dobrze przemyślana i poprzedzona dokładną analizą sytuacji finansowej.
Dobra strategia i rzetelna wiedza na temat rynku finansowego to podstawa udanej transakcji. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

KREDYT FIRMOWY– Kredyt firmowy to rodzaj kredytu udzielanego przedsiębiorcom i firmom na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Kredyt ten ma na celu finansowanie inwestycji, rozwoju firmy, zakupu sprzętu, surowców, bieżącej działalności, ale także spłatę bieżących zobowiązań finansowych. 

Kredyt firmowy może być udzielony w różnych formach, w tym jako kredyt gotówkowy, kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny, leasing czy faktoring. Banki, instytucje finansowe, ale także niektóre firmy leasingowe oferują kredyty firmowe.

Rodzaje finansowania

Kredyt obrotowy dla Firm

zaciągany jest przede wszystkim na finansowanie bieżącej działalności Firmy. Oznacza to, ze uzyskane środki można przeznaczyć na zakup towarów, surowców lub wypłacić wynagrodzenie dla pracowników. Udzielany jest zazwyczaj na okres od 1 roku do 5 lat. 

Kredyt hipoteczny dla Firm

zaciągany przede wszystkim w sytuacjach gdy Firma chciałaby kupić lub zmodernizować nieruchomość, która związana jest z prowadzeniem działalności. Okres kredytowania jest długi, a kwoty możliwe do uzyskania są wysokie.

Kredyt inwestycyjny dla Firm

zaciągany przede wszystkim na wykonanie działań, które mają przyczynić się do wzrostu majątku Firmy, np. zakup samochodów, unowocześnienie maszyn, zatrudnienie nowych pracowników, zakup oprogramowania. Ten rodzaj kredytu przewiduje wniesienie wkładu własnego w wysokości 10-20% wartości inwestycji. Udzielany jest na długi okres czasu. 

Wymagane dokumenty przy kredycie firmowym

Do najważniejszych, wymaganych dokumentów należą:

  1. Dowód osobisty wnioskodawcy,
  2. Dokumenty założycielskie (jest to np. wyciąg z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej)
  3. Książka przychodów i rozchodów (podsumowanie)
  4. Deklaracja PIT 36/36L wraz z potwierdzeniem złożenia w urzędzie skarbowym
  5. Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o braku zaległości w opłacaniu składek
  6. Prognozy finansowe na cały okres kredytowania
  7. Wniosek kredytowy.

Potrzebujesz więcej informacji? Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Po co potrzebny mi doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest pomocny w wielu aspektach. Może pomóc Ci zrozumieć zawiłości procesu kredytowego, ocenić Twoją zdolność kredytową, porównać oferty różnych banków, doradzić w wyborze najkorzystniejszego kredytu oraz przeprowadzić przez cały proces, zapewniając wsparcie i doradztwo.

Jaki jest koszt doradztwa kredytowego?

Konsultacje są zupełnie darmowe.

Czy Ekspert kredytowy namawia na kredyt w konkretnym banku?

Nasi Eksperci są bezstronni i niezależni. Analizujemy różne oferty kredytów, omawiamy ich zalety i wady, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Czy Ekspert kredytowy liczy zdolność kredytową i koszt kredytu?

Tak, ekspert kredytowy przeprowadzi analizę Twojej zdolności kredytowej, uwzględniając Twoje dochody, wydatki i inne czynniki mające wpływ na zdolność do spłaty kredytu. Ponadto, ekspert kredytowy oceni koszt kredytu, uwzględniając oprocentowanie, prowizje, ubezpieczenia i inne związane z tym koszty. W oparciu o te informacje, pomoże Ci ocenić, czy dana oferta kredytowa jest dla Ciebie korzystna.

Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt?

Wybór najkorzystniejszego kredytu zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i warunków. Istotne jest porównanie ofert różnych banków pod względem oprocentowania, prowizji, okresu kredytowania i innych warunków. Pomożemy Ci w analizie tych ofert, porównaniu kosztów i korzyści oraz dostosowaniu kredytu do Twojej sytuacji finansowej.

Ile czasu trwa uzyskanie kredytu?

Czas potrzebny na uzyskanie kredytu może się różnić w zależności od banku, rodzaju kredytu i indywidualnych okoliczności. Proces zwykle obejmuje złożenie wniosku, dostarczenie niezbędnych dokumentów, ocenę zdolności kredytowej, analizę nieruchomości (jeśli dotyczy), podpisanie umowy i finalizację formalności. Może to zająć od kilku dni do kilku tygodni, a nawet dłużej w przypadku bardziej złożonych sytuacji.

Formularz kontaktowy​

Kredyt firmowy