Jak pobrać RAPORT BIK?

Co to jest BIK?

Składając wniosek kredytowy wyrażasz zgodę na weryfikacje danych w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). W procesie analizy, Bank w pierwszej kolejności, sprawdzi dane zawarte

w raporcie z BIK. Jest to podsumowanie Twojej dotychczasowej historii kredytowej oraz innych zobowiązań finansowych.

Jeżeli chce przygotować się i sprawdzić, jakie informacje na Twój temat widzi instytucja finansowa, raport z BIK możesz pobrać samodzielnie, dzięki temu zweryfikujesz, czy dane
o spłacanych zobowiązaniach, ratach i limitach, przekazywane są do BIK terminowo i prawidłowo, dzięki temu upewnisz się, że nie masz opóźnień w spłatach, a także, że nie masz kredytów, o których nie wiesz. Dowiesz się również, kto pytał o Twoje dane i czy nie jesteś wpisany do rejestru dłużników.

Pobierając raport sprawdzisz ocenę punktową, która ilustruje Twoją wiarygodność kredytową, a także zobaczysz podsumowanie swoich wszystkich kredytów i poznasz szczegóły historycznej spłaty.

Ile kosztuje raport BIK?

Cena pojedynczego raportu to koszt 39 zł. Dodatkowo można zamówić pakiet 6 raportów – roczny abonament to koszt 99 zł. W tej opcji pakietu dodatkowo otrzymujesz alerty sms gratis, które ostrzegą Cię przy każdorazowym pobieraniu danych. Zarówno w pierwszej opcji, jak i drugiej zainteresowany otrzymuje usługę zastrzeganie dokumentów, w razie gdyby stracił swoje dokumenty, np. poprzez kradzież lub zgubienie.

JAK POBRAĆ RAPORT? – krok po kroku

  1. Wejdź na www.bik.pl
  2. Kliknij „pobierz raport BIK”.
  3. Następnie wybierz ofertę (pojedynczy bądź w pakiecie).
  4. Wypełnij formularz danych zgodnie z dowodem osobistym.
  5. Dokonaj autoryzacji:
  • przelew internetowy na kwotę 1 zł musi być dokonany z Twojego konta, dane muszą być zgodne z danymi w formularzu rejestracji lub
  • podanie adresu do korespondencji i odbiór listu poleconego (zawarty w nim będzie kod weryfikacyjny)

6. Otrzymasz e-mail z linkiem aktywacyjnym.

7. Odbierz sms z kodem autoryzacyjnym.

8. Wpisz hasło z sms i nadaj swoje nowe hasło.

9. Gotowe! Twoje konto zostało założone.

Zalety BIK-u:

Raport możesz przeglądać na komputerze, telefonie czy tablecie. Dodatkowym plusem jest też możliwość zapisania go  w pliku PDF oraz wydrukowania. Poprzez przedstawianie go innych osobom czy firmom zwiększasz i potwierdzasz swoją wiarygodność oraz rzetelność płatniczą.

Dodatkowe informacje o BIK-u to: Wskaźnik BIK w lewym górnym roku – zielony lub czerwony – wskazuje, czy aktualnie nie posiadasz problemów z regulowaniem zobowiązań, natomiast czytelne ikony ułatwiają sprawnie odczytać ogólny wynik raportu i Twojej sytuacji płatniczej. Możesz go udostępnić innym osobom i udowodnić, że jesteś solidnym płatnikiem.

Ocena punktowa (czyli tzw. punkty scoringowe) pomogą Ci w spojrzeniu na swoją wiarygodność oczami banku. Im wyższa wartość scoringu, tym korzystniej dla Ciebie, oznacza to, że masz mniejsze ryzyko odmowy udzielenia finansowania. Na wysokość punktacji wpływ mają: aktywność kredytowa, prawidłowość spłacanych kredytów oraz ilość składanych wniosków kredytowych!

W sekcji podsumowania wszystkich spłacanych kredytów bez problemu odszyfrujesz nadane statusy. Jest ich trzy. Zielony świadczy o terminowym regulowaniu zobowiązania, kolejny z nich, kolor żółty, informuje od wystąpieniu opóźnień, a ostatni, czerwony, występuję, kiedy kredyt nie jest spłacany prawidłowo.

Jeżeli potrzebujesz wyjaśnienia bądź wsparcia – skontaktuj się z nami!

Chcesz otrzymać przykładowy raport z BIK?

Napisz do nas na biuro@ewarozanska.pl

lub zadzwoń+48 508 922 392

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *