O co zapytać doradcę kredytowego?

Jakie pytania zadać doradcy kredytowemu?

W dzisiejszym wpisie skupimy się na najistotniejszych pytaniach, które warto zadać ekspertowi finansowemu. Prawdopodobnie jako pierwsze z nich nasuwa się na myśl „Jaki kredyt jest najtańszy?”. Odpowiedź jest zarazem prosta
i skomplikowana: „To zależy”. Wyjaśnimy to poniżej i jednak nie będzie to pierwsze pytanie na naszej liście.

Z tego wpisu głównie dowiesz się:

  • Dlaczego doświadczenie zawodowe jest ważne w zawodzie doradcy finansowego?

  • Ile powinien dla Ciebie zrobić doradca?

  • Czy polecenia i pozytywne opinie klientów maja znaczenie?

Przychodzisz na spotkanie z wybranym przez siebie wcześniej doradcą. Pierwsze pytanie, jakie powinieneś zadać to:

1. Jakie ma Pan/Pani doświadczenie zawodowe?

Bardzo ważne jest, żebyś zadbał o to, komu powierzasz swoje prywatne informacje i marzenia. Wybieraj mądrze i postaw na osobę, która ma wieloletnie doświadczenie w branży. Możesz pomyśleć, że każdy kiedyś zaczyna. Z pewnością masz rację! Jednak prawdopodobnie nie chciałbyś, żeby ta osoba uczyła się na Tobie i od jednego jej błędu będzie zależna decyzja uzyskania przez Ciebie pozytywnej decyzji kredytowej. Postaw na lata pracy, co w znacznym stopniu przekłada się na jakość świadczonych usług.

2. Ustawa o kredycie hipotecznym – co to?

22 lipca 2017 roku weszła w życie ustawa o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Jeśli nigdy wcześniej o niej nie słyszałeś, zapytaj! Postaramy się w przystępny sposób przybliżyć Ci, jakie zmiany nastąpiły dzięki niej i dlaczego w niektórych przypadkach klientowi łatwiej jest dostać kredyt.

3. Jak wygląda kredyt hipoteczny krok po kroku?

Nie bój się zadawać pytań o to, jak wygląda proces wnioskowania o kredyt hipoteczny.

Nie wiesz:

  • Jakie dokumenty musisz przedstawić na początku?
  • Czy masz zdolność kredytową?
  • Jak wypełnić wniosek?

Z nami nie musisz znać się na wszystkim. W razie wątpliwości – pytaj. Jesteśmy dla Ciebie! Jeśli chcesz poznać proces KROK po KROKU pobierz mojego darmowego E-BOOKA, w którym szczegółowo go opisałam. Znajdziesz tam wiele odpowiedzi na najczęstsze pytania, które rozwieją Twoje wątpliwości!

4. Czy mam zdolność kredytową?

Pytanie z rodzaju tych oczywistych. Jak się okazuje – nie zawsze. Zdarzają się przypadki rozczarowanych klientów, gdzie doradca finansowy po przeprowadzonym wywiadzie z klientem znikał na długi czas, żeby wyliczyć zdolność. Doświadczony ekspert finansowy powinien zrobić to w obecności klienta, a w razie powstałych w trakcie wyliczeń wątpliwości – skonsultować się z bankiem. Dzięki temu wiemy, że kiedy składamy wniosek w danym  banku, klient posiada w nim zdolność kredytową.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojej zdolności kredytowej – nie wahaj  się przed poinformowaniem swojego eksperta finansowego. Mamy tutaj na myśli Twoje źródła dochodu czy też historie już spłaconych kredytów. Z naszego doświadczenia wiemy, że takie informacje są szczególnie ważne w przypadku mniej typowych form zatrudnienia typu: umowy zlecenia, o dzieło, zmian pracy, działalności gospodarczej czy też urlopów macierzyńskich.

5. Czy można Pana/Panią znaleźć na Facebooku?

Naszym zdaniem miarą pracy doradców finansowych jest grono ich zadowolonych klientów. Przed wybraniem odpowiedniego doradztwa warto sprawdzić:

  • Posiada Pan/Pani profile społecznościowe na portalach takich jak Facebook czy LinkedIn?
  • Czy ma własną stronę internetową?
  • Czy prowadzi blog o tematyce finansowej?

Zapytanie o rekomendacje od poprzednich klientów nie jest niczym złym ani niewłaściwym. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ile trudu trzeba włożyć w to, aby klient zechciał pozostawić pozytywną pisemną opinię. Większość zainteresowanych trafia do nas właśnie poprzez polecenia zadowolonych klientów bądź profil na Facebooku.

6. Który kredyt hipoteczny jest najtańszy? (wreszcie ?)

Opierając się na naszym doświadczeniu klienci pytają najczęściej o wysokość raty kredytowej. Poniekąd jest to przez nas zrozumiałe, ponieważ tę właśnie kwotę klient będzie musiał wydatkować comiesięcznie przez kolejne lata. Jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że na końcową cenę tego produktu kredytowego składa się wiele czynników. Zatem wysokość rat jest ważna, ale najważniejszym parametrem jest całkowity koszt kredytu, czyli ile w sumie klient zapłaci w ciągu całego okresu kredytowania.

Masz prawo (a nawet obowiązek) poprosić o przesłanie Ci symulacji kredytowej drogą mailową, tak abyś na spokojnie, w domowym zaciszu mógł przeanalizować oferty. Jeśli na tym etapie czegoś nie rozumiesz, bez obaw możesz uzyskać od nas informacje pod numerem tel.: 508 922 392

7. Jak wypełnić wniosek?

W ustawie o kredycie hipotecznym obowiązki doradcy finansowego wobec klienta nie zostały określone jednak w naszej opinii ekspert finansowy powinien pomóc klientowi w wypełnianiu wniosków. W Centrum Finansowym maksymalnie odciążymy Cię z obowiązków wynikających z ubiegania się o kredyt. Postaramy się, żebyś nie odczuł stresu związanego z procesem wnioskowania o kredyt, oszczędzimy Twój czas i ograniczymy Twoją „papierkową bieganinę” do absolutnego minimum. W Twoim imieniu skontaktujemy się z agencją nieruchomości bądź deweloperem i odbierzemy niezbędne dokumenty za Ciebie.

8. Czy istnieje zbiór wartości , którymi kieruje się ekspert finansowy?

Tak, a przynajmniej – powinien. Od samego początku działalności warto ustalić zasady etyczne, którymi się kierujemy i warto, żeby klient o to zapytał swojego doradcę. Jeśli uważasz, że to górnolotne i zabawne – nic bardziej mylnego. Wszystkie liczące się na świecie firmy mają własny kodeks etyczny, którym się kierują. Zasady te istnieją, aby zjednoczyć zespół ludzi w podążaniu do tego samego celu. My też chcemy, żeby nasi klienci mieli poczucie, że trafili pod opiekę ludzi pracujących z pasją i zaangażowaniem w ich sprawę. Oznacza to również, że nie oszukujemy składając oświadczenia do banków, a wykorzystujemy swoją wiedzę i doświadczenie.

9. Czy lubi Pan/Pani swoją pracę?

Niewinne pytanie, a może tak wiele powiedzieć nam o osobie, z którą mamy do czynienia. Nie stawiamy sobie za cel „wyrobienie wyników”, a podchodzimy do każdego klienta z takim samym zaangażowaniem i chcemy mu uchylić nieba. Lubimy to, co robimy i postrzegamy nasze zajęcie jako pomoc w spełnianiu marzeń, np. zakup upragnionego mieszkania. Z przyjemnością udzielamy wszelkich informacji i rozwiewamy wątpliwości. My bardzo cenimy ludzi z pasją i możemy siebie do takich zaliczyć. Pozostawiamy do Twojej oceny, czy jest dla Ciebie istotne to, abyś był obsługiwany przez eksperta finansowego z pasją do swojej pracy.

10. Czy za 5 lat widzi Pan/Pani siebie w tym samym zawodzie?

Weźmy pod uwagę poprzedni akapit przy odpowiedzi na to pytanie. Znane są nam przypadki, kiedy to inni doradcy finansowi zaczynali swoją pracę licząc na łatwy, szybki zysk. Nie jest to właściwe podejście.

Doradca finansowy powinien być świadomy odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. Jeśli jest profesjonalistą, powinien widzieć siebie w tym zawodzie przez wiele lat, a nie zaledwie kilka miesięcy naprzód. My taką wizję posiadamy.

Jak już pewnie zauważyłeś, pierwsze spotkanie z Twoim doradcą finansowym upewni Cię, czy dobrze wybrałeś. Zauważysz też, że podczas takiego trwającego godzinę spotkania od dobrego eksperta uzyskasz tyle informacji, ile sam musiałbyś szukać nawet przez miesiąc. Pomoże i wesprze Cię w całym procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny. Już dziś zapraszamy Ciebie na bezpłatne konsultacje i sam przekonasz się, ile możemy dla Ciebie zrobić.

1 thought on “O co zapytać doradcę kredytowego?”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *